• Rozmiar: AA+A++
  • Kontrast:

+50 do CV

» +50 do CV

Ważnym obszarem działalności HeyDay Foundation jest kreowanie oraz promowanie kampanii społecznych. Ich zakres tematyczny pozwala edukować społeczeństwo, a zwłaszcza przedsiębiorców w obszarach związanych między innymi z depresją i wypaleniem zawodowym. Aktualne działania fundacji skupiają się na kampanii społecznej +50doCV!, która ma na celu aktywizację zawodową pokolenia „Silversów”, czyli osób po 50. roku życia.

Kampania Społeczna +50doCV!

+50doCV! To inicjatywa, która informuje społeczeństwo o zagrożeniach dotyczących aktywności zawodowej osób po 50. roku życia. Kampania społeczna zwraca uwagę na problem z procesem powrotu na rynek pracy tzw. Silversów. Powrót do aktywności zawodowej jest utrudniony głównie ze względu na wypalenie zawodowe, depresję, poważne choroby, ale także problemy komunikacyjne spowodowane zjawiskiem zmiany pokoleniowej czy brak możliwości nabycia nowych kompetencji. W związku z trudnościami, które dotykają „Silversów”, postanowiliśmy wyodrębnić i zrealizować następujące cele:

  • edukowanie przedsiębiorców i liderów w procesie rozpoznawania zjawisk takich jak wypalenie zawodowe oraz depresja u osób po 50. roku życia
  • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz depresji wśród przedstawicieli tytułowego pokolenia
  • informowanie pracodawców, managerów i osób po 50. roku życia o możliwości i metodach związanych z procesem przebranżowienia oraz poszerzeniem umiejętności zawodowych
  • zapewnienie wsparcia psychologicznego przedstawicielom pokolenia „Silversów” w powrocie do aktywności zawodowej

Aktualnie pracujemy z 12-osobową grupą „Silversów”. Biorą oni udział w programie pilotażowym, który ułatwi im proces przebranżowienia oraz zmobilizuje do aktywności zawodowej.

Jak wziąć udział w programie +50doCV?

Aby zostać podopiecznym HeyDay Foundation i wziąć udział w programie +50doCV! należy skontaktować się z fundacją drogą mailową. Jak to zrobić? U dołu strony głównej znajduje się sekcja pt. KONTAKT. Możesz również wysłać email na adres: office@heydayfoundation.org. Jakie informacje warto zawrzeć w wiadomości?

 

Napisz ile masz lat, jakie jest Twoje wykształcenie, z jaką branżą jesteś związany oraz czy cierpisz na schorzenia fizyczne lub psychiczne. Opisz swoją aktualną sytuację i problemy z którymi się zmagasz. Na podstawie informacji, które nam przekażesz, podejmiemy decyzję o zaproszeniu Cię na rozmowę ze specjalistą reprezentującym HeyDay Foundation. Po tym spotkaniu zapadnie decyzja o ewentualnym zakwalifikowaniu do projektu +50doCV. Analiza ekspertów związanych z działalnością fundacji umożliwi przygotowanie spersonalizowanego planu działania, który pomoże Ci bezpiecznie powrócić do aktywności zawodowej.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu mailowego.

Jak wesprzeć kampanię społeczną +50doCV?

HeyDay Foundation znajduje się w początkowej fazie swoich działań, ale mimo to zapoczątkowuje kolejne inicjatywy, które pomagają powrócić do zawodowej aktywności. Jedną z inicjatyw jest kampania społeczna +50doCV, która przybliża problemy z jakimi zmaga się pokolenie Silversów, Specjaliści działający w ramach fundacji edukują przedsiębiorców na temat tej grupy społecznej oraz aktywizują zawodowo przedstawicieli wspomnianego pokolenia.

 

„Chcemy poszerzać działalność fundacji na tyle, ile się da. A to już zależy od możliwości finansowych. Cały czas zwracamy się z prośbami o wsparcie do instytucji biznesowych oraz przedsiębiorstw. HeyDay Foundation jest w swojej początkowej fazie, więc wciąż poszukujemy partnerów, którzy wesprą nasze działania. Na tym etapie każda pomoc jest ważna” – mówi Ewelina Strawa – CEO HeyDay Foundation.

 

Chcesz wesprzeć działania HeyDay Foundation? Napisz do nas! Chętnie zaprezentujemy możliwości wsparcia fundacji!